Specialista na Egypt +420 602 891 907
Covid informace

Linky s užitečnými informacemi:

Informace k cestám do zahraničí

Pravidla pro příjezd ze zahraničných zemí

Aktuální podmínky pro vycestování 

Příjezdový formulář pro osoby cestující z rizikových zemí

Informace o testováni Covid-19 na letišti v Praze


Zveřejněno 17.6.2022

Egypt od dnešního dne (17.6.2022) ruší povinnost prokazovat se po příletu důkazem o bezinfekčnosti - nevyžadují se testy ani očkování. Pro vstup do země je zapoťrebí pouze cestovní pas.

_______________________________________________________________________________________________________________

Podmínkou vstupu do Egypta je od 1.9.2020 (zmena od 01.03.2022) povinnost předložit negativní PCR test ne starší než 72 hodin nebo AG test né starší než 72 hodin před odletem. Test lze alternativně provést i po příletu, avšak pouze na letištích Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh za poplatek 30 $. Všichni cestující, kteří přicházejí do Egypta bez PCR testu jsou povinen mít sebou fotokopii dvoustrany s fotografií z cestovního pasu. Výjimku z testováni mají pouze děti do 6 let. V případě testu, které jsou dělány v domáci zemi před odletem do Egypta je na základě rozhodnutí Egypta povinnost, aby výsledek testu obsahoval QR kód s výsledkem.


Od 24.6.2021 výjimku z předložení negatívniho PCR testu po příjezdu do Egypta majú všechny osoby, které jsou plně očkované dvěma dávkami vakcíny (Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Sputnik V, Sinopharm, Sinovac - dvudávkové, Johnson - jednodávková). Od druhé, resp. první dávky (Johnson) musí prijít lhůta 14 dní, aby se očkováni považovalo za kompletní. Turisté se prokazují národním očkovacím průkazem vydaným jejich krajinou, který musí byt v tištěné formě a obsahovať QR kód. Akceptovány jsou pouzke vakcíny povoleny WHO.

Děti / mládež ve věku 16-18 let se nadále prokazují negatívnim PCR testem podle dosud platných nařízení.


Testy v Egyptě před odletem naši klienti budou absolvovat za asistence jim přiděleného delegáta a na vlastní náklady. Cena PCR testu v Egyptě je 30 USD (plus náklady na transfer z hotela na test a zpátky / doručení výsledku testu). 

*Za zveřejněné informace na jednotlivých linkách neodpovídáme, proto doporučujeme před vycestováním si ověřit aktuální podmínky přímo na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.


Zveřejněno 15.10.2020

Všichni cestující, kteří přijíždějí do Egypta bez PCR testu jsou povinen mít s sebou fotokopii dvoustrany s fotografií z cestovního pasu.

Zveřejněno 25.03.2022:

Podle aktuálního nařízení Egyptského ministerstva zdravotníctvi se všem cestujícím přijiždějícím do Egypta nařizuje registrace na oficiální webové stránce a to alespoň 2 dny před odletem. Link: https://visitegypt.gov.eg/

Vyplněním registrace se klientům zkráti čekací doba v Egyptě po příjezdu.


návrat nahoru