Specialista na Egypt +420 602 891 967
Duležité informace Covid-19

Linky s užitečnými informacemi:

Informace k cestám do zahraničí

Pravidla pro příjezd ze zahraničných zemí

Aktuální podmínky pro vycestování 

Příjezdový formulář pro osoby cestující z rizikových zemí

Informace o testováni Covid-19 na letišti v Praze


Podmínkou vstupu do Egypta je od 1.9.2020 povinnost předložit negativní PCR test ne starší než 72 hodin. Test lze alternativně provést i po příletu, avšak pouze na letištích Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh za poplatek 30 $. Všichni cestující, kteří přicházejí do Egypta bez PCR testu jsou povinen mít sebou fotokopii dvoustrany s fotografií z cestovního pasu. Výjimku z testováni mají pouze děti do 6 let.

V případě testu, které jsou dělány v domáci zemi před odletem do Egypta je na základě rozhodnutí Egypta povinnost, aby výsledek testu obsahoval QR kód s výsledkem. nařízení je platné od 18.6.2021, od 00:00 hod


Od 5. února 2021 platí pro příjezd ze zahraničí následující pravidla:
Tmavě červená (patří sem i Egypt):
Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.
Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.
Po dobu 10 dnů od návratu platí povinnost nosit všude mimo domov ideálně respirátory bez výdechového ventilu s třídou ochrany nejméně FFP2, KN95, N95, P2, DS, nebo alespoň jednorázovou zdravotnickou roušku.

Všechny aktuálně platné podmínky naleznete ZDE

Testy v Egyptě před odletem naši klienti budou absolvovat za asistence jim přiděleného delegáta a na vlastní náklady. Cena PCR testu v Egyptě je 30 USD (plus náklady na transfer z hotela na test a zpátky / doručení výsledku testu). 

*Za zveřejněné informace na jednotlivých linkách neodpovídáme, proto doporučujeme před vycestováním si ověřit aktuální podmínky přímo na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.


návrat nahoru