Specialista na Egypt +420 602 891 907
Užitečné informace

DELEGÁTI

Po příletu Vás na letišti bude čekat česky nebo slovensky hovoříci delegát, který organizuje transfery z/na letiště, informační schůzky a prodej fakultativních výletů. Na recepcii každého hotelu najdete informační knihu a nástěnku CK Sunflower Tours, kde jsou uvedeny termíny schůzek, kontakt na delegáta a informace o odletu.


VÍZA

Na požádaní zajištuje CK SUNFLOWER TOURS pro své klienty víza, ktoré jsou v případě objednávky evedené na Cestovní smlouvě a na voucheru - nak onci řádku za jménem každého klienta (VISA), který je má objednané. Občané zemí mimo SR a CZ jsou povinní ověřit si vízovou povinnost na ambasádě rodné země. CK neodpovídá za víza, které si takový občan zakoupí přes CK a neověří si, zda není nutné mít víza nalepené v pase ještě před odletem na dovolenou.

Od roku 2019 přichází ke změně vízové povinnosti při pobytech v destinaci Sharm El Sheikh - při pobytech 15 a více dní je klient povinen si zakoupit víza. Stejně když klienti plánují opustit oblast Sinaje jsou víza povinná


DÉLKA ZÁJEZDU
Délka zájezdu je na základě mezinárodních platných hotelových pravidel garantována počtem nocí

(tj. Od 12.00 hod. Jednoho dne do 12.00 hod. Následujícího dne = jedna noc). Jedna noc je v případě pozdních nočních příletů započtena do délky zájezdu, pokud je klient ubytován do 14:00 hod následujícího dne. Jako jedna noc se do celkové délky zájezdu započítává i tehdy, pokud se klient vystěhuje a ukončí využívání služeb po 12.00 hod. CK Sunflower Tours i přes maximální snahu nemůže ovlivňovat odletové časy, které závisí na příslušných leteckých společností a striktních mezinárodních pravidel letecké přepravy.


ČASY ODLETŮ
Odletové časy závisí od příslušných leteckých společností a jsou výhradně v kompetenci leteckých společností. Charterové, tzv. turistické lety, nakolik jsou realizovány pouze v určitém období roku, musí dát přednost pravidelným linkám, které jezdí během celého roku a nesmí rušit harmonogram pravidelných linek. Odletové časy charterových letů jsou určovány na základě příslušných pravidel mezinárodních směrnic. Při nočních letech může být přílet do cílové destinace nebo návrat do ČR posunut až do ranních hodin následujícího dne, v závislosti na délce letu.


HOTELOVÉ KATEGORIE
Kategorizace místních hotelů spadá výhradně do kompetence zodpovědných orgánů a probíhá na základě platných norem, které však nejsou shodné s normami platnými v České republice. Určité rozdíly v kategorizaci ubytovacích zařízení se vyskytují i ​​mezi jednotlivými letovisky. CK Azur Reizen nemůže hotelovou kategorizaci ovlivnit. Ve všech hotelech najdete bezpečnostní trezory, které doporučujeme využívat na úschovu cenných věcí a dokladů.


POPIS HOTELŮ
Všechny popisy uvedené v našem katalogu jsou vytvořeny na základě skutečností známým CK Sunflower Tours v době jeho tisku, tj. v listopadu 2012. Při uvádění vzdáleností hotelu od pláže je myšlena vzdálenost hotelového areálu od pláže. Ubytování v rodinných a jednolůžkových pokojích je za příplatek. Výhled na moře je placená služba. CK Sunflower Tours nemá vliv na rozdělování pokojů, které probíhá zásadně ze strany hotelu. V některých destinacích může docházet i k opakovaným krátkodobým výpadkům elektrické energie (a s tím souvisejícím výpadkem klimatizace) a zásobování vodou.


PLÁŽE A BAZÉNY
Pláže bývají přístupné i místnímu, často hlučnému obyvatelstvu. Lehátka a slunečníky je možné si pronajmout za poplatek. V některých měsících se v důsledku přírodních jevů vyskytují řasy. Opakující se příliv a vyplavování řas může někdy vzbuzovat dojem, že se nedělají opatření. Za čištění pláží nesou většinou odpovědnost místní komunální úřady. V moři se mohou objevovat medúzy, jejich výskyt je však sporadický a závisí na aktuálních přírodních podmínkách. Při bodnutí medúzou se doporučuje pískování poraněné místo pískem a následně potřít rajčatovou šťávou. Ve většině hotelů je zakázáno večerní a noční koupání v moři a venkovních bazénů. Při návštěvě cizí země je třeba tolerovat místní tradice a zvyky domácího obyvatelstva. Není výjimkou, že např. místní ženy se v arabských destinacích koupi v bazénu

a v moři oblečené. Nedoporučujeme nechávat si věci na nestřežených místech na pláži, balkónech nebo terasách.


HYGIENA
V jižních zemích je postoj k hygienickým poměrům tolerantnější než na Slovensku. Přítomnost hmyzu, ještěrek, švábů nebo koček v hotelech není vyloučena. Hmyz je součástí života a není odrazem hygieny, patří k exotice jižních zemí. Nedoporučujeme nechávat potraviny na pokojích.


STRAVOVÁNÍ A NÁPOJE

Forma stravování je uvedena u jednotlivých hotelů. V hotelech se vaří většinou mezinárodní jídlo, obohacené místními prvky. Je dobré vědět, že i když jídla podávaná v hotelích a restauracích jsou připravovány důsledně, mohou se vyskytnout určité střevní potíže, které jsou vyvolané např. změnou složení stravy, zda použitím rozdílného druhu koření. Častou příčinou nepříjemných střevních potíží bývají příliš studené nápoje, nepřiměřené rozdělení množství stravy během dne.
Způsob stravování je uveden v popisu každého hotelu. Zdůrazňujeme, že podstata švédského nebo bufetového (tj. Jednoduchého švédského) stolování nespočívá v rozsahu sortimentu, ale v samoobslužné formě stravování. Sortiment závisí od hotelové a cenové kategorie. Nápoje nejsou zahrnuty v ceně

(pokud to není uvedeno jinak, např. v hotelích "all inclusive"). Na základě mezinárodních pravidel je zakázáno donášet do hotelu potraviny a nápoje, zakoupené mimo hotelového areálu. Stravování formou polopenze zahrnuje snídaně a večeře bez nápojů.


FAKULTATIVNÍ VÝLETY
Ceny fakultativních výletů, uvedené v katalogu, jsou orientační. Změna programu výletů je vyhrazena. Organizátorem výletů jsou místní cestovní kanceláře. Delegáti CK Sunflower Tours pouze zprostředkovávají jejich prodej. Organizace, realizace a storno podmínky výletů spadají do výlučné kompetence organizátorů výletů. Na realizaci výletu je potřebný minimální počet osob.

ALL INCLUSIVE


obecně zahrnuje:

 - stravování formou plné penze (snídaně, obědy a večeře)
 - drobné občerstvení během dne
 - rozlévané nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje místní výroby (obvykle pivo a víno)
 - animační programy
 - Ultra All inclusive - obecně jde o program All inclusive podávaný denně až 24 hodin. Jednotlivé hotely

    mají v programu Ultra All inclusive obohacenou nabídku a vyšší standard oproti All inclusive

Konkrétní rozsah služeb a časové rozpětí All inclusive je individuální podle jednotlivých hotelů a závisí také na cenové a kvalitativní kategorie hotelu.


návrat nahoru